Měsíční dopis –  červen 2023 by Alexander Sadílek

Měsíční dopis –  červen 2023 by Alexander Sadílek
5
(6)

Pro mne osobně a zřejmě i pro další jachtaře v naší lodní třídě, ale ne jen tam, se v poslední době projevuje jakási nevraživost, snad zášť, separace, intolerance, segregace místo inkluze a přátelské spolupráce.

Stále se mluví o inkluzi, rovnosti a stejné podmínky pro všechny. Je tomu tak?  Bohužel mnohdy ne.

Příkladem je Para Mistrovství světa v Haagu/Brassemmermeer 2023.. Nepřesnými informacemi  vznikl chaos, nepravosti, nedorozumění. Para Mistrovství Světa bylo avizováno dlouho dopředu jen s rámcovými informacemi. Po včasném oficiálním přihlášení na tento závod prostřednictvím národního jachtařského svazu, rezervaci ubytování, zajištění kouče, člunu atd., se teprve po nějaké době zveřejnilo, že na tomto Mistrovství světa může závodit jen jeden závodník za každý stát. – To už je první exkluze…teprve po delší době si vzpomněl další závodník, že by se chtěl zúčastnit on, že je lepší jachtař… že má lepší výsledky (minulou sezony jel minimum závodů). No a výsledek – bez kvalifikačního závodu Národní svaz rozhodl bez jakékoliv diskuze, či návrhů že pojede ten druhý. Další exkluze – s výsledkem, že jeden je údajně lepší, má navrch tak nemusí ty „horší“ani zdravit.

To je jen příklad z malé země s velice omezeným počtem závodníků… v jiné zemi je zase problém mezi Severem a Jihem, a tak bych mohl pokračovat…

Proto vítám naši iniciativu „Action4Europe“- setkání podobně smýšlejících jachtařů a jejich doprovodů. Byl jsem účastníkem bohužel jen druhého závodu na Bostalsee. Laťka byla nastavena velmi vysoko ve všech směrech – 23 účastníků z 9 zemí Evropy…fantastické zázemí atd. zopakuje se to? …snad ano, přípravy na Grand Prix na Máchově jezeře intenzivně pokračují ….osobně věřím, že většina pochopí, že exkluzivita nikam nevede a lodní třídě 2.4mr nijak nepomůže.

Alexander Sadílek – CZE 4
Bývalý Vice-president mezinárodní asociace lodní třídy2.4mR
Neoficiální sekretář České Asociace lodní třídy 2.4mR

Wie gefällt Dir dieser Beitrag?

Klick auf eine Trophäe!

Durchschnittliche Bewertung 5 / 5. Anzahl der Bewertungen: 6

Bisher keine Bewertungen! Sei der Erste, der diesen Beitrag bewertet.

Es tut uns leid, dass der Beitrag Dir nicht gefällt!

Lass uns diesen Beitrag verbessern!

Wie können wir diesen Beitrag verbessern?

(369 Besuche)

One Comment

  • Steve Bullmore

    Interesting that Alexander shares the views of so many of us now. The Action4Europe initiative has brought these personal feelings to be an open subject for all to discuss and more important enjoy. Alexander mentions The Hague event or rather one on the Brassemeer. Surprise, surprise any thoughts of a one design event have been dashed as the ability to find these boats is impossible. Now the NOR will specify a Norlin mk3. I wonder what that is? Home built, professional build from the defunct builder, short keel, long keel – you must decide what it is and accept the boat differences. Why not have just said 2.4mR? Frightened as ever to understand the real restrictions the metre boat rule gives.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert