CZE Grand Prix 2023: Pouze šťastné tváře

4.9
(10)

Nádherný víkend s ním CZE Grand Prix u Máchova jezera v České republice je za námi. Počasí bylo fantastické, pohostinnost byla fantastická, výkon vedení regaty byl mimořádně dobrý a vítr nám námořníkům nabízel spoustu rozmanitosti.

První den kolem poledne převládal jihovýchodní vítr kolem sedmi uzlů a absolvovali jsme čtyři závody. Občas se to otočilo o něco zřetelněji, zvláště před návětrnou bójí, přičemž jedna strana pak míjela. Ale ten vyrovnávací Gerk pravosti došlo rychle nebo v dalším kole otočením z druhé strany. Nejlepší Gespur s velkým ve stejnou dobuger rychlost lodi v tomto větru Urs Infanger se čtyřmi prvními místy.

Druhý den foukalo výrazně více, stálých 12 uzlů a poryvy až 15 uzlů. V těchto čtyřech závodech opět zůstali přívlači. Urs opět vyhrál dva, ale zvítězit dokázali i Alexander Sadilek a Karin Hofmannovágerzadejte seznam. Večer bylo dokončeno osm z devíti plánovaných závodů a to všechny uklidnilo, protože na třetí den se již nepředpovídal žádný vítr. To se ukázalo jako správné, takže závodní komise vyhlásila Grand Prix za ukončenou v 10.30:XNUMX.

Závodní komise odváděla každý den bezchybnou práci. Rychlost pokládání bójí po každém závodě byla impozantní. Na motorových člunech a startující lodi pracovali zkušení odborníci na regaty. A s umístěním posledního sudu okamžitě odstartoval další závod. Vynikající!!

Večery prvního a druhého dne byly také vynikající. Vyniklo nejen jídlo, ale i klubovna, kterou vkusně vyzdobili společníci, včetně triček z posledních 20 ročníků regat 2.4mR, které české jachtaře zavedly do celého světa. Tyto oděvy reprezentují jachting českých 2.4mR námořníků od té doby.

Nenapodobitelný je i výběr dneespreisträger od Manuely Libor. Nebyli oceněni první tři dne, ale... Jörg Meyerdiercks, který sám tipoval, že měl nejkonzistentnější výsledky plavil bez provázků: třikrát 15. Poté mohl jediný plavební pár postoupit vpřed: Sabine a Dirk Clausenovi.

Další den jsme pokračovali s námořníkem, který vyhrál většinu velkých regat za posledních 6 měsíců - Speciální olympiáda v Berlíně, Mistrovství světa inkluze v Rostocku, Mistrovství Německa v Geierswalde a nyní CZE Grand Prix v Doksech se jela: Christian Bodler. Jako onigerobdržel v závodě Karin Hofmannová také láhev Alexandr Sadílek, který je také léta úspěšným organizátorem Grand Prix.

TygerPocta po zrušení posledního závodu viděla jen spokojené tváře a uvolnění při pohledu na spoustu krásných zážitků z těchto dnůger a tygera.

CZE Grand Prix vásger, 1. Urs Infanger s dřevěnou 2.4 daroval Christoph Bodler, 2. Ulli Libor, 3. Karin Hofmann

Tím ale „dráždění cen“ stále neskončilo. Sabine Clausenová GER 19 obdrželo třetí místo Frajste v European Circuit (po Brigitte Humbert FRA 5 a Karin Hofmann GER 72) šátek švédské královny Silvie, který byl vytvořen u příležitosti dětského závodu v Drachenu 2008.

Jak je vidět, celkově velmi vydařená akce.