(4)

Raport Międzynarodówki Poole Regatta 2024 od 25 do 27 maja 2024.

Na liście zgłoszeń znalazło się 13 uczestników z 5 krajów, z których część pochodziła bezpośrednio z SaaryLorLux Regaty.

Działania rozpoczęły się w piątek od podciągnięcia niektórych łodzi smarem łokciowym, inne wodowano przy pochylni. Wieczorem Paul zarezerwował dla wszystkich żeglarzy i „trenerów” stolik w przystani Lakeyard z widokiem na pola bitew na kolejne 3 dni, gdzie w dobrym nastroju podano miłą kolację.

Na sobotę zaplanowano 3 wyścigined i popłynął. Przy słonecznej pogodzie, prędkości około 10 węzłów, pierwsze regaty odbyły się przy ograniczonym wpływie pływów w zatoce. Później wiatr trochę wzmógł się, maksymalnie do 15 węzłów. Megan wygrała wszystkie 3 wyścigi, a w wynikach pośrednich uplasowały się za Brucem Hillem i Pieterem Visserem.

Wszystkie historie zostały później ustnie powtórzone na lądzie, w irlandzkim pubie w Cormick, który dostarczył nam tak potrzebne płynne leki.

Razem

Niedziela wyraźnie zapowiadała większy wiatr dla nas, żeglarzy, zaczynając od około 15 węzłów, kończąc na 25 węzłach w drugim wyścigu. Pierwszy wyścig wygrała Megan, ale drugi wyścig to już inna historia, a Loic żeglował mocno na 2. pozycji. Jednak w ostatnim etapie z wiatrem Megan wykonała świetny zwrot i wyprzedziła Loica na ostatnich metrach.

W międzyczasie wiatr wzmógł się znacznie, więc tylko 5 łodzi na początku, w tym jedna łódź podwodna,ned co pozostawiło 4 odważnych (lub szalonych) na wodzie. Fale były wysokie, a przy wietrze do 32 węzłów groty były prawie bezużyteczne pod wiatr. Z wiatrem jeszcze trudniejsze ze względu na ryzyko nurkowania przez nos. Reporter prawie został wyrzucony, stracił kontrolę i musiał płynąć z wiatrem do dolnego znaku. Wyścig ten również wygrała Megan, jednak prawie go przegrała, ponieważ jej łódź była do połowy pełna wody…..

Wyniki po 6 wyścigach, Megan prowadziła, a za nią Bruce i Loic.

Podanie cen odbyło się w Parkstone Yacht Club, gdzie podano także kolację. Ceny, czyli butelkę białego wina, na wyścigi wygrali Bruce i Loic za zajęcie drugiego miejsca drugiego dnia, ale najwyższe ceny wygrali na loterii za butelkę ginu od Martina i pudełko wina od Henka, częściowo podarowane do irlandzkiego pubu.

W poniedziałek Bankholiday ostatnie 2 wyścigi odbyły się przy wciąż słabym wietrze dochodzącym do 25 węzłów. Niestety Loic miał kolizję, w wyniku której jego maszt wygiął się tak bardzo, że musiał zrezygnować z 1. wyścigu i nie mógł także popłynąć w 2. wyścigu. Wyścigi te również wygrała Megan, a za nią silni Steve i Pieter.

wygięty maszt

Następnie przy pomocy marynarzy i kibiców wyciągnięto łodzie. Po wyczyszczeniu i wysuszeniu zarówno łodzi, jak i marynarzy Megan dokonała (nie)oficjalnego rozdania nagród w wysokości 2.4 mR. Dla każdego zawodnika przygotowała miłą imienną kartkę z miłymi słowami, specjalny projektned 2.4 puszki po piwie i duża torba na kółkach dla Kate finplasując się na 8 miejscu.

Jak zawsze Report Trophy na 5. miejsce został przekazany, w tym przypadku ja Henk.

Finpodium: 1. Megan, 2. Bruce i 3. Pieter, wszyscy dobrze.

Zwycięzcy Pieter Visser (3. miejsce), Megan Pescoe (1. miejsce), Bruce Hill (2. miejsce)

Następnie najlepsza trójka udała się na oficjalne wręczenie nagród, aby odebrać swoje studniened nagrody.

Podsumowując, niezapomniane wydarzenie, które odbędzie się ponownie w 2026 roku.