Miesięczny list – kwiecień 2023 r. autorstwa Loïc Eonnet

Miesięczny list – kwiecień 2023 r. autorstwa Loïc Eonnet
5
(4)

Niekonsekwencje terminu „Inkluzja”

Napięcia, które panują w naszej klasie, mają zbyt głębokie korzenie (i financial!), aby można je było łatwo obejść bez mówienia o nich; następnie, ponieważ słowa zawsze mają znaczenie, postęp często dokonuje się poprzez wyjaśnianie ich znaczenia, a nie poprzez bezpośrednią walkę z ich niewłaściwym użyciem…

Użycie słowa „włączenie” spadło, odkąd po raz pierwszy zrozumieliśmy jego znaczenie na początku naszej inwestycji w naszą klasę. Tak więc moja refleksja dotyczy tego semantycznego poślizgu, a moja analiza prowadzi mnie do wniosku, że słowo „Inkluzja” już nic nie znaczy, ale że ta sytuacja wynika głównie z jego jest determinacja.!

Dlatego chciałbym podkreślić komplementarność „Dostępności” i „Inkluzji”.

Udostępnienie naszej działalności zawodowej, kulturalnej i sportowej osobom niepełnosprawnym jest koniecznościąautudany projekt, w którym wielu może find znaczenie i satysfakcja. Jednak po uzyskaniu dostępu włączenie staje się oczywistym krokiem, w ramach którego zacierają się różnice, ustalane są wyzwania i organizowane są konkursy.

Więc pozwól nam finda jednoczące słowo, slogan o wpływie i głębi!

"IOR – Otwarte regaty integracyjne” wydaje mi się mieć następujące cechy:

  • Zaangażowanie wszystkich zawodników, bez względu na wiek, płeć czy umiejętności. 
  • Otwórz nasze kluby na uważne powitanie.
  • Respect. każdą indywidualność, zjednoczyć języki, pragnienia i energie, tak aby towarzyskość przeważała nad naszymi różnicami.

To nie tylko dobry definidea włączenia, ale także szeroka propozycja dotycząca dostępności, która musi w szczególności zostać przyjęta z najlepszym przyjęciem przez wszystkich w naszych klubach.

Publikowanie, powtarzanie, przesyłanie, wyjaśnianie, zdfinsię do tego prostego label wydaje mi się ciekawą drogą jeśli nie jest solitary!

Loic Eonnet, FRA 1009

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij trofeum!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba recenzji: 4

Brak recenzji! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przykro nam, że post Ci się nie spodobał!

Poprawmy ten post!

Jak możemy ulepszyć ten wpis?

(310 wizyt)

Schreibe einen Kommentar

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone * oznakowane