Náročná regata plachtění mezi přáteli

5
(15)

Zemřít 10. Saar-Lor-Lux-Regata byla nejen vrcholem mezi regatami v Bostalsee, ale také druhým vrcholem v European Circuit 2024 po skvělý začátek s French Open. Zúčastnilo se 28 námořníků ze 7 evropských zemí. Opět se konala regata na vysoké sportovní úrovni a mimořádně přátelská a uvolněná atmosféra mezi jachtaři včetně doprovodu, v neposlední řadě díky rozsáhlému a působivému doprovodnému programu. Obojí dohromady se stává stále více součástí regat European Circuit. Ale nejprve o sportu:

Během tří dnů bylo naplánováno 10 závodů. V sobotu jsme museli dlouho čekat, než nám stabilní, ale dost slabý vítr od západu umožnil start. Megan vyhrála první závod před Benem, Ulli, Urs a Detlef. A abych se dostal rovnou k věci. To byl i celkový výsledek pondělních prvních pěti míst. Ale do té doby to bylo ještě těžké gerbudou. Druhý závod viděl Megan znovu před Benem, ale za ní byl Christophe Etorre z Frankreich zajel skvěle se třetím místem. Ve třetím závodě vítr před závěrečnou tratí po větru upadl. Ta byla zrušena i přesto, že někteří účastníci již projeli cílem.

V neděli bylo něco silnéhogeren vítr od západu k jihozápadu a ve třetím závodě Christophe zapadl seine dobrý výkon s vítězstvím od startu do cíle před Megan a Ulli. Za ní to bylo v dalších třech závodech dne vždy velmi těsné, což se projevilo hromadným objížděním bójí, ve kterém se ztratilo nebo získalo 10 míst jak v poli, tak na krátké cílové rovince. Na konci dne však výsledky uspokojivě reprezentovaly výkonnost všech.

Protože konečný výsledek v neděli byl i celkovým výsledkem, protože nás vítr v pondělí zklamal pod 4 kn. Megan jasně vyhrála a chybělo jí jen třetí místo. Ben skončil druhý díky vítězství v posledním závodě. Ulli skončil na třetím místě, remizoval s Benem. Urs skončil čtvrtý a Detlef pátý Report Trophy vyhrál a bylo mu dovoleno napsat tuto zprávu.

Ben van Cauwenbergh (2.), Megan Perscoe (1.), Ulli Libor (3.)

Zpráva by však nebyla úplná, kdyby ignorovala sociální interakci. Již v pátekitaPoté se většina z nás sešla v klubovně na večeři a začala komunikace.

V sobotu proběhl obsahově bohatý uvítací večer, který uvedla předsedkyně Saarbrücken Yacht Club a zhodnocení akce 10 let Saar-LorLux Regata. Ke svým 10. narozeninám dostala Steffi dort a Michael ho dostal gernapodobené plakáty s podpisy všech zúčastněných v podání Holger Humborg, který také hrál za 1. Saar-Lor-Lux Byl tam.

Manuela a Ulli Libor předal mnoho speciálních ocenění námořníkům, kteří jinak nejsou v centru pozornosti. Tak přišel Hendrick jako nováčekger oceněn ve třídě a Nicolas (FRA), Petr (NED), Megan (GBR), Fratak jako (GER) a Sven (GER), protože poprvé našli cestu do Bostalsee. Patrik (IRL) obdržel cenu za nejdelší cestu (16 hodin!), Janosch (GBR) na nejvzdálenější cestu (z Gibraltaru) a Dirk (GER) pro nejvzdálenější cestu z Německa (807 km).

Navíc příslušné 10. místo v závodě obdrželo denespreise: Loic (FRA) a Urs (SUI). Megan (GBR) byl také oceněn jako první dvakrát. To vše působilo velmi relaxačně a udělalo radost nejen vítězům.

A tak to šlo přes Manuelu a v neděli večer Ulli dále. Stefan Kaste obdržel za seine Plakát s podpisy účastníků byl také součástí mnoha darovaných cen. Christophe byl poděkován za grafický návrh plakátu a loga Action4Europe. Vrcholem byl kvíz Frapro plachtění obecně a s 2.4mR zvláště. První člověk, který si myslel, že zná odpověď, se spojil s rightiger Odpověď získala jeden bod. Nakonec vyhrála Megan před Ursem. Loic a Detlef, kteří měli stejný počet bodů, museli k radosti všech přítomných bojovat o play-off a zde měl o poznání šťastnější Detlef. Obrovskou osušku o průměru dva metry jako malý človíček předal velké rodině Svena Schulze -BelDále, kdo by to mohl lépe využít se šesti lidmi. A účast dvou rodin – manželů Infanger se dvěma dívkami a manželi SchulzovýmiBelJá se čtyřmi kluky – to byl další společenský vrchol této regaty. Zejména devítiměsíční, vždy usměvavý Bjarne byl oblíbencem všech účastníků.
Wolfgang skončil dvakrát desátý a Lutz dvakrát ten den a obdržel značkuespvýlet. Christopher, Ulli, Megan a Ben byli každý jednou první.

A poslední gerV pondělí bylo předávání cen uvolněnou událostí, s nejen velmi působivými oficiálními cenami, ale i vysoce kvalitním pivem Frabyly široce distribuovány.

Dva zástupci kluzáků 2.4mR v Frankreich obdržel na regatu po příští European Circuit na Seine, která si připomíná výročí olympijských závodů v plachtění před 100 lety na stejném místě, olympijská vlajka s pochodní z r. Ulli předáno.

Po závodě přišel ředitel Achim Müller seiner crew, Steffi Jakobs se svou kuchařskou partou a Michael Jacobs pro seine Manuele a organizaci bylo v předchozích dnech mnohokrát poděkováno Ulli Zvláštní potlesk s potleskem ve stoje na konci za jejich doprovodný program.