Měsíční dopis – duben 2023 od Loïca Eonneta

Měsíční dopis – duben 2023 od Loïca Eonneta
5
(4)

Nekonzistence pojmu „Inkluze“

Napětí, které prochází naší třídou, má příliš hluboký původ (a financiální!) lze snadno obejít, aniž bychom o nich mluvili; potom, protože slova mají vždy svůj význam, pokrok je často dosahován objasňováním jejich významu spíše než přímým bojem proti jejich zneužití...

Použití slova „Inclusion“ se sklouzlo od doby, kdy jsme poprvé pochopili jeho význam na začátku naší investice do naší třídy. Moje úvaha je tedy na tomto sémantickém skluzu a moje analýza mě vede k názoru, že slovo „inkluze“ již nic neznamená, ale že tato situace je způsobena především jeho pevnost!

Rád bych proto trval na komplementární povaze „Accessibility“ a „Inclusion“.

Zpřístupnění našich odborných, kulturních a sportovních aktivit lidem se zdravotním postižením je samozřejmostíautskvělý projekt, ve kterém mnozí mohou find smysl a spokojenost. Jakmile je však dosaženo přístupu, začlenění se stává zřejmým krokem, ve kterém se stírají rozdíly, jsou stanoveny výzvy a organizovány soutěže.

Tak nás nech finsjednocující slovo, slogan, s dopadem a hloubkou!

"IOR – Inclusive Open Regatta“ Zdá se mi, že má tyto vlastnosti:

  • Zapojení všichni soutěžící bez ohledu na věk, pohlaví nebo schopnosti. 
  • Otevřená naše kluby k pozornému přivítání.
  • RespeCT každá individualita, sjednotit jazyky, touhy a energie tak, aby pohostinnost zvítězila nad našimi odlišnostmi.

To není jen dobrý skutekfinZačlenění, ale také široký návrh na bezbariérovost, který musí především projít tím nejlepším přijetím ze všech v našich klubech.

Publikování, opakování, odesílání, vysvětlování, konfining se do tohoto jednoduchého label zdá se mi zajímavá cesta, pokud to není solitary!

Loic Eonnet, FRA 1009

Jak se vám líbí tento článek?

Klikněte na trofej!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet recenzí: 4

Zatím žádné recenze! Ohodnoťte tento příspěvek jako první.

Je nám líto, že se vám příspěvek nelíbil!

Pojďme tento příspěvek vylepšit!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

(364 návštěv)

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny * výrazný