Měsíční dopis – březen 2023 od Hasse Malmstena

Měsíční dopis – březen 2023 od Hasse Malmstena
5
(8)

Sociální život je nejlepší

Jako jeden z členů komunity 2.4, která existuje nejdelší dobu v historii třídy 2.4mR – jsem objednal plány pro Norlin Mk III od Petra Norlin v roce 1987 – byl jsem požádán, abych přispěl měsíčním dopisem. Ti z vás, kteří tu jsou už několik let, možná narazili na mé komentáře v průběhu let a vědí, že zastávám určité silné názory. Pokusím se zde podívat na třídu 2.4 mR možná z jiných úhlů, než je obvyklé.

Od té doby, co jsem do třídy na konci osmdesátých let vstoupil, jsem si frustrujícím způsobem uvědomoval, že různé zájmy se střetávají a snižují potenciál a možnosti růstu ve třídě 2.4 mR.

Při pohledu do zpětného zrcátka se zdá, že konfliktní linie v naší komunitě se příliš neliší od konfliktních linií ve společnosti jako díře. Vlastní zájem stojí proti obecnému dobru.

V naší třídě lze identifikovat řadu různých zájmů. Zájem stavitelů/designérů o monopolizing, námořníci propagující svou vlastní profesní dráhu, noví designéři/stavitelé hledající odbytiště pro své pokusy konkurovat a jistě jsem vynechal některé další.

Vzhledem k výše popsaným podmínkám to nepochybně zmenšilo potenciál růstu i zmenšováníned členové pocit, že jsou součástí prosperující šťastné komunity Rád bych prosadil názor, že hlavním faktorem, který stmelí jakoukoli skupinu shromážděnou svobodnou vůlí, je schopnost jejích členů upřednostnit obecné dobro před vlastním zájmem.

Jak prosazujete obecné dobro, pak se můžete ptát. Pokusím se poukázat na některé rozhodující faktory, které prospívají všem stejně.

 • Předvídatelnost
  Abychom investovali jak emocionálně, tak ekonomickyicaVe třídě je potřeba vědět, jaká pravidla budou v dohledné době platit a jaká vize komunitu vede, jakým směrem se ubírá.
 • fair play
  Vedení organizace musí jít příkladem a vždy jednat zcela transparentně, aniž by upřednostňovalo zvláštní zájmy na úkor ostatních a zdůrazňovalo sociální aspekty členství v komunitě.
 • Demokratizace
  Pomocí organizace vozového parku můžete přímo zapojit členy do rozhodování a zvýšit tak identificaspolupráce s naší třídou. Existuje několik dobrých příkladů, ze kterých se můžeme poučit, třída Star je v tomto ohledu prominentní. Být součástí třídy 2.4 mR může a mělo by být víc než jen kupovat si loď podle pravidel třídy a snažit se vyhrávat závody.
 • Pravidlo otevřené třídy
  Význam pravidla otevřené třídy lze interpretovat jako invitaZapojit se do společného pátrání a v přátelské soutěži krok za krokem vyvinout jachtu 2.4 mR s cílem maximalizovat dostupnost a výkon a zvýšit tak její přitažlivost pro všechny druhy námořníků.

I belto znamená, že by bylo velkým krokem vpřed a pryč od konfliktů, kdyby vedení v dialogu s členskou základnou dokázalo vytvořit dokument v duchu těchto řádků. Na společné vizi se všichni mohou shodnout na irrespektiv osobních předsudků, který zdůrazňuje to, co nás spojuje, ne to, co rozděluje.

nenávidím Malmstena, SWE 112
Stavitel lodí

Jak se vám líbí tento článek?

Klikněte na trofej!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet recenzí: 8

Zatím žádné recenze! Ohodnoťte tento příspěvek jako první.

Je nám líto, že se vám příspěvek nelíbil!

Pojďme tento příspěvek vylepšit!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

(257 návštěv)

3 Komentáře

 • Keith Gordon

  Můj osobní názor je s potřebou strategického plánování pro třídu.
  Bylo zřejmé (těm, kteří spolupracovali s globálními organizacemi), že jakmile bude plachtění vyřazeno z paralympiády, nevrátíme se.
  Nesplňuje firemní potřeby. V tu chvíli jsme měli hledět do budoucnosti Para Sailing a nečekat 6 let.
  Kromě toho si nemyslím, že plachtění bude na olympijských hrách v roce 2032, opět nesplňuje budoucnost MOV polledové potřeby.
  Para Sailing v 2.4 OD, četli jste WS future polledový, bylo to na jejich webu. Všechny lodě budou muset být přesně stejné a pravděpodobně dodány výrobcem, takže na NOD podle mého názoru zapomeňte.
  Musíme plánovat do budoucna a snažit se nedělat okamžité, nepromyšlené myšlenky. Práce s WS rozhodnutí bude trvat minimálně rok.

 • Simon

  Jako vždy mám čas číst a užívat si slova a myšlenky Hasse. Mnoho členů flotily mě naučilo, jak plout na 2.4, pouze Hasse si udělal čas, aby se podělil o své značné znalosti o konstrukci lodí a pomohl mně a mnoha dalším zlepšit naši loď. Jste zásluhou flotily.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny * výrazný